Szkoła Językowa Kursy j. angielskiego

          

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak nauczyć się rozmawiać w języku angielskim lub niemieckim? Przeczytaj kilka wskazówek.

 

Zaplanuj sobie czas na naukę języka i trzymaj się tego. 

W przeciwnym razie zawsze znajdzie się coś, co zajmie twój czas. Wpisz sobie w kalendarzu, ustaw przypomnienie w smartfonie i zadbaj o swój rozwój. Systematyczne spotkania z językiem obcym skutkują coraz lepszą jego znajomością.

 

Nie odkładaj nauki, nie czekaj na lepszy dzień.

Każda chwila spędzona z językiem obcym buduje twoje umiejętności. Nie szukaj lepszego dnia, lepszej pogody czy dnia wolnego od pracy. Zacznij od teraz. Jeżeli tego nie zrobisz, ucieknie Ci dużo czasu, w którym możesz się znacząco podszkolić.

 

Dziel sobie naukę na mniejsze zakresy.

Z pewnością miewasz czasem większy zapał, tak będzie zawsze. Będzie się zdarzało, że chęć   pochłonięcia dużej partii materiału będzie tak duża, że faktycznie poświęcisz wiele czasu jednego dnia. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać. Zbyt długie uczenie nie jest tak skuteczne. Łatwo jest się przeforsować, a wtedy do zniechęcenia i porzucenia nauki jest już bardzo blisko. Korzystniej jest uczyć się mniej, a częściej. Tym bardziej w przypadku nauki języka. Częste powtórki lub częsta nauka nowych zakresów to obcowanie z językiem. Nie może nie przynieść efektów.

 

Zadbaj o urozmaicenie

Ucz się różnymi metodami. Nie znasz ich zbyt wiele? Na początek korzystaj z różnych źródeł. Czytaj, słuchaj, oglądaj, pisz i powtarzaj na głos. Na zajęciach w OPTIMAL JĘZYKI OBCE I PRZEDMIOTY ŚCISŁE Szczecin uczymy i wskazujemy sposoby skutecznej nauki.

 

Czytaj na głos    

Czytając teksty, śmiało rób to na głos. Większość ludzi na początku nie robi tego prawidłowo, ale z czasem właśnie dzięki ćwiczeniom, wymowa się poprawia. Jeżeli masz wątpliwości, czy dobrze to robisz, spróbuj skorzystać z odtwarzania głosowego w słownikach internetowych oraz z nagrań, które często są dostępne na płytach załączonych do podręczników lub w Internecie. Samodzielne odtwarzanie zdań jest niezwykle ważne.

 

Słuchaj i powtarzaj na głos

Jeżeli nie korzystasz z kursów językowych, na których możesz rozmawiać w języku obcym, koniecznie poszukaj stron internetowych wspierających naukę języka, ale takich, które zawierają teksty do słuchania i filmiki. 

Oglądaj, słuchaj i bardzo często powtarzaj to co słyszysz. To świetna metoda ćwicząca wymowę oraz pomagająca coraz sprawniej reagować językowo i wypowiadać się. Dzięki takim ćwiczeniom nauczysz się właściwego akcentu, właściwej intonacji zdań, prawidłowej wymowy, a także dobrze zapamiętasz słownictwo.

 

Mów na głos to co myślisz.     

Podczas codziennych czynności staraj się je przynajmniej w myślach opisywać je w języku obcym. Sprawdzaj słownictwo, którego brakuje Ci w danej chwili. Optymalną wersją jest opisywanie wszystkiego na głos, więc jeżeli jesteś czasem sam i masz taką możliwość, rób to. Takie ćwiczenie sprawi, że nauczysz się myśleć w języku obcym. 

 

Znajdź inne osoby uczące się 

Jeżeli masz możliwość, skorzystaj z kursu językowego organizowanego w parze lub małej grupie. Zachęcam do skorzystania z oferty www.optimal-szczecin.pl

Możesz poszukać chętnych do nauki również wśród znajomych lub rodziny. Taka forma nauki z cała pewnością motywuje i mobilizuje nawet, gdy człowiek miewa trudniejsze dni. Ponadto zajęcia nabierają innego wymiaru pod względem stosowanych metod, rodzajów ćwiczeń.

 

Pamiętaj!

 

Nauka języka może być łatwa i przyjemna. Wszystko zależy od metod, Twojego nastawienia i dobrej organizacji czasu.

Nigdy nie poddawaj się i nie rezygnuj. Każdy ma trudniejsze etapy. 

 

 

M. Szubielska

 

 

                                        

 

                                                

Jak opanować stres przed egzaminem? Jak poradzić sobie podczas egzaminu?
01 października 2018

Jak nauczyć się rozmawiać 
w języku  obcym?

OPTIMAL JĘZYKI OBCE SZCZECIN  © 2017 | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KURSY - OFERTA  CIEKAWOSTKI  | KONTAKT